Turniej Tenisa Ziemnego

W dniach 15 - 17 czerwca 2017 roku na korcie tenisowym odbędzie się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezesa KS SOŁA Kobiernice. Zasady turnieju opisane są w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w turnieju zapraszamy do zapisów w Klubowej Kawiarni "SOŁA" znajdującej się na stadionie w Kobiernicach. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 14.06.2017.

Turniej organizowany jest w ramach Gminnej Imprezy Plenerowej "Będzie się działo"

Regulamin Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego o „Puchar Prezesa KS SOŁA Kobiernice” 15 - 17.06.2017 r.

I. Cel turnieju

• Popularyzacja sportu w środowisku lokalnym.
  • Integracja społeczna mieszkańców Gminy Porąbka.

• Zawodnicy to amatorzy w kategorii OPEN - MIESZKAŃCY GMINY PORĄBKA lub OSOBY PRACUJĄCE w GMINIE PORĄBKA
  • W zależności od ilości osób gramy „każdy z każdym” lub 2 grupy.
  • Żeby wygrać seta jeden z zawodników musi wygrać jako pierwszy 6 gemów, pozwalając przy tym rywalowi na wygranie co najwyżej 4 gemów. Jeżeli dojdzie do remisu 5:5 w gemach, to set może się zakończyć wynikiem 7:5, jeśli jeden z tenisistów zdoła wygrać 2 kolejne gemy z rzędu. Jeżeli natomiast dojdzie do remisu 6:6 w gemach to tie-break. W tie-breaku za każdą wygraną wymianę przyznawany jest jeden punkt, a zawodnicy grają do 10 wygranych punktów, z zachowaniem 2 punktów przewagi. Tie-break może się więc skończyć wynikiem 10:0, jak również 20:18 i wyższym.
  • Gramy do 2 wygranych setów. W razie remisu po1:1 wtedy TIE BRAEK do 10 pkt
  • W tie-breaku jako pierwszy serwuje zawodnik, który w gemie go poprzedzającym odbierał serwis rywala. Następnie 2 razy serwuje drugi tenisista i później już na zmianę każdy z graczy ma dwa serwisy do dyspozycji.
  • Każdego seta zaczniemy od wyniku 2:2