Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

W dniach 16 - 17 czerwca 2017 roku na boisku do plażówki odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Wójta Gminy Porąbka. Zasady turnieju opisane są w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w turnieju zapraszamy do zapisów w Klubowej Kawiarni "SOŁA" znajdującej się na stadionie w Kobiernicach lub mailowo andrzejgladys.ski@gmail.com. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 14.06.2017. Ilość drużyn ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

Turniej organizowany jest w ramach Gminnej Imprezy Plenerowej "Będzie się działo"

Regulamin Amatorskiego Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej o „Puchar Wójta Gminy Porąbka” 16 - 17.06.2017 r.

I. Cel turnieju

• Popularyzacja siatkówki w środowisku lokalnym.
  • Integracja społeczna mieszkańców Gminy Porąbka.
  • Rywalizacja w duchu FAIR – PLAY.

II. Data i miejsce

• 16.06.2017 piątek - godz 15.00 boisko sportowe - KS SOŁA Kobiernice – Eliminacje w II grupach A i B
  • 17.06 sobota - godz 15.00 mecz o III miejsce oraz FINAŁ
  • Do dnia 14.06 zgłoszenie drużyny wraz z nazwą zespołu i nazwiskami oraz miejscem zamieszkania do Kawiarni Klubowej lub mail andrzejgladys.ski@gmail.com
  • Ilość drużyn ograniczona – decyduje kolejność
  • 16.06 2017 - Godz. 14.45 losowanie, rozgrzewka

III. Zasady turnieju

• Drużynę stanowi 6 osób amatorów (MIESZKAŃCY GMINY lub OSOBY PRACUJĄCE w GMINIE PORĄBKA) - 3 mężczyzn + 1 kobieta oraz 2 os. rezerwowe
  • Na boisku grają 4 osoby, w tym zawsze musi grać kobieta .
  • Eliminacje – dwie grupy po 4 drużyny. Gramy „każdy z każdym” w grupie do 2 wygranych setów do 15 pkt z przewaga 2 pkt. W razie remisu TIE – BREAK do 11 pkt i przewaga 2 pkt.
  • Z grupy wychodzą po dwie drużyny .1 A – 2 B . 2 A -1 B
  • W niedzielę FINAŁY - dwa sety do 25 pkt . W razie remisu oraz TIE- BREAK do 15
  • Drużyna ma prawo do 1 przerwy w secie oraz do 2 zmian.
  • Siatka zawieszona będzie na wysokości 224 cm.
  • W zależności od ilości zgłoszonych drużyn – zasady gry mogą ulec modyfikacji.

IV. Nagrody

• Za zajęcie miejsca od I – III zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale.
  • Za zajęcie miejsca od I – III DRUZYNA otrzyma pamiątkowy puchar.

V. Uwagi Końcowe

• Turniej jest rozgrywany wg przepisów PZPS piłka halowa – jednak ma charakter

„dobrej zabawy”

• W sprawach nie ujętych w regulaminie głos decydujący ma organizator.

Sędzia Główny Andrzej Glądys