Pierwsze punkty jedynki

W 6. kolejce bielskiej A-klasy seniorom Soły Kobiernice przyszło zmierzyć się z drużyną Beskidu Godziszka. Choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis to w drugiej połowie meczu lepsi okazali się gospodarze. A wszystko za sprawą Macieja Lubańskiego, który strzelił dwie bramki. Wynik nie uległ już zmianie i Soła może dopisać swoje pierwsze punkty.

SOŁA KOBIERNICE - Beskid Godziszka  2:0 (0:0)

Bramki:
 Maciej Lubański  47'
2:0  Maciej Lubański  66'

Soła: Jończy Jakub - Bułka Jakub, Pałosz Tomasz (46'Wawro Albert), Laszczak Radosław, Zoń Jakub, Brońka Arkadiusz (65'Bryzek Sebastian), Wróbel Przemysław, Wrona Paweł, Matusiak Radosław, Kojder Oskar, Lubański Maciej (85'Mika Szymon)

Beskid: Rozmus Maciej - Dziedzic Jan, Bułka Szymon, Ferfecki Patryk, Gluza Paweł, Wisła Marcin, Pępek Łukasz (75' Sowa Tomasz), Sanetra Mariusz, Gębala Dariusz (25' Ścieszka Marcin), Muras Łukasz (65' Pokrątka Konrad), Gąsiorek Tomasz

_______________________

W Kobiernicach miejscowa Soła podejmowała rywala z Godziszki. Gospodarze, po czterech porażkach z rzędu, zamierzali z wyżej notowanym rywalem przerwać fatalną passę i zainkasować pierwsze w sezonie punkty.

W pierwszej połowie żadna ze stron nie była w stanie znaleźć sposobu na defensywę rywala. W drugiej wynik otworzył i ustalił go zarazem dwoma bramkami Maciej Lubański, napastnik gospodarzy pokonywał Rozmusa już w 47 i 68 minucie gry.

Soła, dzięki zwycięstwu, odskoczyła ostatnim Mazańcowicom, goście, pomimo porażki, nie zmienili miejsca w tabeli.

www.beskidzkapilka.pl
foto: PhotoArt - Artur Grabski