Nowy - stary trener.

Po rezygnacji Włodzimierza Kowalczyka z funkcji trenera pierwszej drużyny Zarząd KS Soła Kobiernice koleją losu musiał znaleźć nowego szkoleniowca. Wybór padł na dobrze znanego kobiernickiej publiczności Krzysztofa Janeczko, tego samego, z którym Soła świętowała ostatni awans do okręgówki. Oficjalnym trenerem seniorów do czasu załatwienia wszystkich spraw w PZPN będzie obecny trener juniorów Mariusz Wadoń.

Wcześniejsza kariera trenerska w Sole.
Krzysztof Janeczko od czerwca 2011 do wrzesień 2013 prowadził seniorski zespół Soły Kobiernice. Po pierwszym sezonie pod jego wodzą nasza drużyna zajęła 3. miejsce w A-klasie Bielsko-Biała (sezon 2011/2012). Drugi rok był zdecydowanie lepszy, kiedy to wywalczyliśmy awans do ligi okręgowej, mając 3 punkty przewagi nad drugim miejscem. Niestety w okręgówce Sole nie wiodło się za dobrze i już po sześciu meczach trener zrezygnował ze swojego stanowiska.

Wywiad z trenerem z dnia 19 maja 2013 roku po pewnym zwycięstwie nad GLKS Wilkowice.

Miejmy nadzieję, że praca z obecną drużyną będzie miała taki sam początek jak w ubiegłych latach i zdecydowanie lepszy koniec.

Powodzenia trenerze.